25 Czerwiec, imieniny obchodzi: Dorota, Łucja, Wilhelm         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
WIELKI POST 2013.02.09

Przed nami środa popielcowa i wielki post; Dzisiaj, jutro i we wtorek zachęcamy szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu jako duchowe przygotowanie do wielkiego postu; niech będzie to dla nas okazja do modlitwy o ducha prawdziwej pokuty i nawrócenia, oraz o trzeźwość w naszych domach i rodzinach. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Dzisiaj zapraszamy do naszej kaplicy adoracji a w poniedziałek i we wtorek dodatkowo całodzienne wystawienie Naj. Sakramentu w kaplicy u Sióstr po mszy sw. o 7,15 do 18-tej.

We wtorek od 17,00 w kościele okazja do spowiedzi z racji rozpoczynającego się czasu wielkiego postu.

W środę popielcową msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia czasu pokuty odprawimy w następującym porządku: o 6,15, o 7,15 – w kościele i w kaplicy, 8,30, 9,45 i popołudniu o 15, 16, 17, 18, 19 – kolekta jako pomoc dla Kazachstanu, dla parafii w Atyrau i w Kulsarach.

W środę obowiązuje ścisły post: tzn. post ilościowy i jakościowy, powstrzymujemy się od potraw mięsnych i tylko jedne posiłek spożywamy do syta pozostałe ograniczamy także, co do ilości – Popielec jest oczywiście dnie bez alkoholu i tytoniu.

Niech wielki post będzie dla nas czasem trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych, czasem powstrzymywania się od udziału w dyskotekach, czasem walki z naszymi słabościami i różnymi nałogami; czasem dobrych uczynków na rzecz najbardziej potrzebujących; Kościół przypomina nam, że modlitwa, post i jałmużna są środkami prowadzącymi do doskonałości chrześcijańskiej.

W  piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo drogi krzyżowej  zapraszamy do udziału; o godz. 16-tej szczególnie dla dzieci, tradycyjnie o 17-tej, i o 18-tej droga krzyżowa dla dorosłych po czym msza św., i o 19,30 droga krzyżowa dla młodzieży - w tym młodzież do bierzmowania i dłużej pracujących.

Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 17-tej.

W niedzielę 17 lutego rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne – proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
Dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej – kartki można odbierać w biurze w godzinach urzędowania tj. we wt. i pt. od 9 do 11. w śr. i czw. od 15 do 17.[ wstecz ]
 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8