26 Maj, imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
PILELGRZYMKA DO WILNA 2013.07.20

PIELGRZYMKA NA LITWĘ 16-20.09.2013

PARAFIA PW. ŚW. KAZIMIERZA W KARTUZACH OPIEKA DUCHOWA: KS. RYSZARD RÓŻYCKI

Dzień I Poniedziałek 16.09.2013

Zbiórka uczestników o ustalonej godzinie przy Kościele św. Kazimierza w Kartuzach, wyjazd do Kowna z postojem w Świętej Lipce- zwiedzania Klasztoru z końca XVII wieku z figurą Matki Boskiej w pniu lipy oraz prezentacja zabytkowych organów, następnie przejazd do Kowna. Wieczorny spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kownie.

Dzień II Wtorek 17.09.2013

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Wizyta w katedrze i na starym rynku. Przejazd na Górę Krzyży w Szawlach. Nawiedzenie miejsca symbolizującego walkę o wiarę. Dalsza podróż do stolicy Litwy. Przejazd do hotelu w Wilnie na obiadokolację i nocleg.

Dzień III Środa 18.09.2013

Śniadanie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, następnie zwiedzanie Wilna: Kościół św. Teresy, Klasztor Bazylianów, Cerkiew Świętego Ducha, Plac Ratuszowy, Kościoły: św. Kazimierza, św. Anny, Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza i muzeum poety, cmentarz na Rossie, kompleks architektoniczny Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół św. Jana, wizyta w Katedrze św. Stanisława z kaplicą św. Kazimierza (patrona Litwy), Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (najpiękniejszy z kościołów wileńskich), czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień IV Czwartek 19.09.2013

Śniadanie. Wyjazd do Trok, zwiedzanie zamku na wyspie oraz zapoznanie się z kulturą karaimów na Litwie (możliwość zjedzenia typowych pierogów tj. kibiny karaimskie). Przejazd do Polski z przystankami w kościele św. Antoniego w Sokółce oraz w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Zakwaterowanie w Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznym w Wasilkowie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V Piątek 20.09.2013

Śniadanie. Przejazd do Białegostoku gdzie znajdują się: Kościół Św. Kazimierza, Katedra Białostocka z Sanktuarium NMP Miłosierdzia Bożego, Kościół Św. Rocha, Pałac Branickich, Katedralna Cerkiew pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy. Dalsza podróż z postojem w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, w którym znajduje się obraz Matki Boskiej w formie Madonny Piastunki z dziecięciem. Zakończenie pielgrzymki w Kartuzach godzinach wieczornych.

CENA: 930 zł

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
  • 4 noclegi w pokojach 2 os. z łazienką i WC,
  • 4 śniadań i 4 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie KL i NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
  • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
  • przewodnik miejscowy zgodnie z programem.

CENA NIE ZWIERA:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • indywidualnego nagłośnienia.

UWAGI:

  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów,
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.


[ wstecz ]
 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8