26 Maj, imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 24 maja 2015

1. Dzisiaj w uroczystości Zesłania Ducha Św. kończy się w liturgii czas wielkanocny; prośmy dla siebie o wierność darom Ducha Św., którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Wczoraj 12 diakonów naszego seminarium otrzyma święcenia kapłańskie; prośmy o łaskę nowych powołań. Dziś też przypada misyjny dzień chorych, wszystkich chorych i cierpiących prosimy szczególnie dzisiaj o ofiarowanie swoje modlitwy i cierpienia w int. misji i misjonarzy! Dzisiaj 24 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach
2. Dzisiaj świętujemy 60-tą . r. święceń kapłańskich ks. Prałata, a w sobotę 11-tą r. święceń ks. Grzegorza i 5.  ks. Marcina – składamy najlepsze życzenia i prosimy o dar modlitwy w intencji naszych jubilatów; wychodząc z kościoła możemy otrzymać okolicznościowy obrazek z jubileuszu ks. Prałata.
3. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto N.M. Panny Matki Kościoła, zapraszam do udziału we mszy św., które odprawiamy odprawimy: o 6,15, 7.00 w kaplicy, 7,15, 8,30, 9,45 i popołudniu o 17-tej i 19-tej.
4. Próba scholii w poniedziałek od 16 do 17-tej
5. W środę po wieczornej nowennie i mszy św. katecheza dla dorosłych
6. W sobotę 6 czerwca organizujemy wyjazd na Spotkania Młodych w Lednicy. Koszt - 60 zł. Wyjazd o g. 6.30 powrót w niedzielę nad ranem; są jeszcze wolne miejsca - zgłoszenia w zakrystii.
7. W przyszłą sobotę o godz. 17,15 msza św. przy kapliczce dla społeczności Mezowa.
8. W przyszłą niedzielę, niedzielę Trójcy Św. kończy się tegoroczny okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, kto jeszcze nie dopełnił tego ważnego obowiązku wynikającego z 2-go przykazania kościelnego, proszony jest aby uczynił to w tym tygodniu, spowiedzi słuchamy zawsze w łączności ze mszą św., w kaplicy adoracji od 15 do 17. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa Trójcy Przenajświętszej w Goręczynie, suma tam o godz. 11,00; a także odpust w Hopowie – suma tam o 12,00.
9. Za tydzień gościć będziemy pracującego na Ukrainie ks. Kazimierza Wysockiego; ks. Kazimierz pochodzi z Polaszek, jest księdzem naszej diecezji, jako diakon miał u nas swoja praktykę duszpasterską; ks. Kazimierz prosi na s o dar modlitwy i materialną pomoc.
10. Civitas Christiana zaprasza na w środę o 16-tej do szkoły katolickiej na prelekcje p. Joanny Olbert – RÓD ZAMOYSKICH – ZASŁUGI DLA NARODU I KOŚCIOŁA
11. Chłopców chętnych do służby ołtarza zapraszamy na zbiórkę w piątek o 17.30. Osoby chcące włączyć się do zespołu młodzieżowego zapraszamy na próbę w piątek o 15.30 w szkole katolickiej.
12. U ministrantów do nabycia nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO i PIELGRZYMA, prenumeratorów prosimy do biura parafialnego.
13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Zbigniewa JANKOWSKIEGO, z ul. Tredera 12, śp. Danutę WENT, z ul. Parkowej 3A/10; zmarł śp. Tomek GRUCHAŁA z Kalisk, jego pogrzeb w poniedziałek w Oliwie, zmarłego Tomka i jego rodziców polecajmy Opatrzności Bożej !
14. Polećmy nasze rodziny Bożej opiece, a Boże błogosławieństwo niech umocni w nas dary Ducha Świętego i odnowi w nas łaskę sakramentu bierzmowania – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 690 00 43 16, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8