25 Maj, imieniny obchodzi: Grzegorz, Urban, Magda         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 22 maja 2016
 1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej w Goręczynie przypada dzień odpustu parafialnego, suma tam o godz. 11,30. Dzisiaj kończy się tegoroczny okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Dzisiaj o godz. 17-tej nabożeństwo majowe.

 2. Próba scholii od 16-tej do 17,00 – po nabożeństwie majowym ok. 17,30 w salce spotkanie dla rodziców dzieci ze scholii w sprawie wycieczki.

 3. W poniedziałek o godz. 17,30 spotkanie kręgu biblijnego

 4. W środę od godz. 16-tej dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, by jak największa liczba osób przystąpiła do Komunii św. w dzień Bożego Ciała.

 5. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, dzień uroczystego wyznania wiary Kościoła w eucharystyczną obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Jest to dla nas szczególna okazja publicznego uczczenia Najświętszego Sakramentu. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z kolegiaty około g. 11-tej. Trasa procesji pobiegnie ul. Klasztorną, Parkową Gdańską, Piłsudskiego, do kościoła św. Wojciecha; na terenie naszej parafii mamy dwie stacje tej procesji w parku przy figurze Matki Bożej i przy kaplicy Sióstr Miłosierdzia – w tym roku młodzież naszej szkoły katolickiej przygotuje ołtarz; sąsiadów zachęcamy do pomocy, wszystkich prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji; wszyscy uczestniczymy godnie i pobożnie w procesji; w dzień Bożego Ciała msze św. odprawimy w następującym porządku o 7-mej o 8,30 9,45 oraz wieczorem o godz. 19-tej; a na zakończenie procesji msza u św. w kościele św. Wojciecha. W kaplicy u Sióstr w Boże Ciało msza św. o 7,30.

 6. W oktawie Bożego Ciała wieczorna msza św. o godz. 19-tej z procesją eucharystyczną – wszystkich zapraszamy do udziału, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach; a dziewczynki do sypania kwiatków – próby w poniedziałeko godz. 17,30.

 7. W sobotę o godz. 12,30 spotkanie dziecięcego koła misyjnego, a o godz. 14-tej msza św. i spotkanie dla wspólnoty WIARA I ŚWIATŁO.

 8. W dniach 27-30 maja w Nowym Wiecu koło Skarszew uroczystości ku czci bł. Siostry Marty Wieckiej – informacje szczegółowe w gablocie.

 9. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd na Spotkania Młodych w Lednicy; koszt - 70 zł.- zgłoszenia w zakrystii. Siostry Szensztackie zapraszają na pielgrzymkę do Koszalina na Górę Chełmską w niedzielę 5 czerwca – informacje w gablocie. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna w czerwcu, i do Fatimy we wrześniu.

 10. W najbliższy weekend12 Rajd Kaszub, organizatorzy proszą o ostrożność, przepraszają za utrudnienia, zapraszają by kibicować zawodom; w sobotę 28 maja od godz. 9-tej na Wyspie Łabędziej piknik wędkarski – organizatorzy zapraszają do wspornej zabawy; Związek Piłsudczyków RP tworzy swój oddział w Kartuzach, inf. szczegółowe w gablocie.

 11. U ministrantów do nabycia nowy nr GOŚĆIA NIEDZIELNEGO i dwutygodnika PIELGRZYM.

 12. Boże błogosławieństwo niech pomoże nam żyć miłością, tajemnicą wewnętrznego życia Trójcy Przenajświętszej – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8