2 Maj, imieniny obchodzi: Anatol, Zygmunt, Anastazy         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 1 maja 2016
 1. Rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: codziennie o godz. 17-tej – również dzisiaj oraz od poniedziałku do piątku na rozpoczęcie wieczornej mszy św. o godz. 19-tej; odmawiajmy litanie do Matki Bożej wspólnie przy krzyżu czy przy figurce, oraz indywidualnie.

 2. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, msze jak w każdą niedzielę, o 9,45 Msza święta w intencji Ojczyzny z odnowieniemŚlubów Narodu , po mszy św. uroczystości przy figurze Matki Bożej Królowej Korony Polski w parku. We wtorek dzień odpustu parafialnego w Somoninie, suma tam o godz. 12-tej.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach dawnych dni krzyżowych szczególnie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla rolników.

 4. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie, a o godz. 11,45 uroczystość I-szej Komunii św. dzieci klas trzecich, dzieci codziennie gromadzą się o godz. 17-tej na nabożeństwie majowym a godz. 17,30 – w środę, czwartek i piątek - w kościele próba dla dzieci – obecność obowiązkowa; spowiedź dla dzieci ich rodziców i rodzeństwa i bliskich w sobotę o godz. 16-tej.

 5. W środę, czwartek i piątek o 7,15 msza św. o dary Ducha Św. dla maturzystówna czas egzaminów – zapraszamy maturzystów, ich rodziców, rodzeństwo i nauczycieli do wspólnej modlitwy.

 6. W związku ze wspomnieniem św. Floriana – patrona strażaków –w środę godz. 8,30 specjalna msza św. dla braci strażackiej – zapraszamy strażaków z ochotniczej i zawodowej straży pożarnej oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy – już dzisiaj strażakom składamy dobre życzenia.

 7. Biuro Radia Maryja zaprasza w środę na 8,30 na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu w int. Kościoła, Ojczyzny i dzieła nowej ewangelizacji.

 8. W środę, czwartek i piątek o godz. 18-tej w kościele spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do bierzmowania; jutro rozpoczynamy nowennę do Ducha Św., przed bierzmowaniem i uroczystością Zesłania Ducha Św.

 9. Dni eucharystyczne miesiąca maja – w czwartek i piątek od 16-tej okazja do spowiedzi, w czwartek wieczorem modlitwy o powołania, w piątek o 16,30 msza pierwszopiątkowa dla dzieci i nab. majowe; młodzieżowe I-sze piątki tym razem w naszym kościele, o 19,30 adoracja, okazja do spowiedzi i msza św., po zakończeniu około 20,30 spotkanie dla tych, którzy chcą wyjechać na ŚDM do Krakowa z kartuskimi grupami.

 10. W sobotę odwiedzimy chorych; w sobotę o 12,30 spotkanie dziecięcego koła misyjnego.

 11. W dniach 7-8 maja pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską; pielgrzymi wyruszają pieszo w sobotę rano o godz. 6,00 z kolegiaty; wracają zaś autokarem w niedzielę po skończonych uroczystościach.

 12. Przypominam, iż w dniach 20-23 czerwca organizujemy pielgrzymkę śladami św. Siostry Faustyny do WILNA i na Litwę, są jeszcze wolne miejsca; spotkanie organizacyjne w czwartek 5 maja o godz. 18-tej w salce katechetycznej.

 13. Bóg zapłać za kolektę na remont i rozbudowę organów; nasze Kartuskie CARITAS serdecznie dziękuję za udział w akcji żonkil – pola nadziei – udało się zebrać na rzecz hospicjum na terenie naszej parafii 3535 zł i 33 gr.

 14. Do nabycia u ministrantów prasa katolicka – GOŚĆ NIEDZIELNY i W RODZINIE – wszystkich zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 15. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Wiktora Stanisława DUZOWSKIEGO, z os. Derdowskiego 3, zmarła śp. Aniela PÓJANOWSKA, Sikorskiego 8 – polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…!

 16. Majowym solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, Bożej opiece polecamy się przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże !

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8