26 Lipiec, imieniny obchodzi: Anna, Grażyna, Mirosława         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 lipca 2016
  1. Dzisiaj młodzi pielgrzymi z Francji w ramach dni młodzieży w diecezji spędzają czas z rodzinami, które przyjęły ich na nocleg; wszystkim gospodarzom, a także naszym władzom składamy serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc, gościnność i życzliwość; dzisiaj wieczorem nasza młodzież, a młodzi Francuzi jutro rano wyjeżdżają do Krakowa na celebrację centralną Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 pod przewodnictwem papieża Franciszka, który w środę przybędzie do Polski. Towarzyszmy tym wydarzeniom naszą codzienną modlitwą.

  2. Nasza parafialna pielgrzymka na spotkanie z papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w ramach centralnych uroczystości 1050-lecia chrztu Polski wyjeżdża w środę 27 lipca o godz. 23 sprzed kościoła; powrót we czwartek późnym wieczorem.

  3. Proszę: udekorujmy nasze okna i balkony by pokazać naszą radość ze ŚDM i z obecności papieża Franciszka w Polsce.

  4. Dziś w łączności ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, na placu miedzy kościołem a plebanią,święcimy samochody; dziękując Panu Bogu za bezpiecznie przebyte kilometry, prosząc o dalszą opiekę. Zebrane z tej racji ofiary przekazujemy na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy, w ramach międzynarodowej akcji 1 gr za bezpiecznie przejechany kilometr.

  5. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMPanny, pamiętajmy o naszych dziadkach i osobach starszych.

  6. Nasza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza – po zakończeniu ŚDM - we wtorek 2 sierpnia z Sępólna Krajeńskiego.

  7. Można nabyć nowy nr GOŚCIA NIEDZIELNEGO, - zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  8. Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy alkoholikom i ich rodzinom w Kartuzach, zaprasza szczególnie dzieci na „Festyn rycerski - bądź wzorem postępowania" w przyszłą niedzielę 31 lipca od godz. 13-tej na placu Solidarności.

  9. Wakacyjnym gościom życzymy udanego odpoczynku, a przyjęte Boże błogosławieństwo niech nam wszystkim pomoże w nadchodzącym tygodniu czynić dobro, przynosić owoce usłyszanego Słowa Bożego oraz żyć prawdziwie po chrześcijańsku – Szczęść Boże !

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8