30 Czerwiec, imieniny obchodzi: Emilia, Lucyna, Arnold        
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2016
 1. Rozpoczyna się powoli czas urlopów i wakacji - witamy wszystkim przybywających do nas wakacyjnych gości; dziękujemy naszym nauczycielom i katechetom za całoroczny trud pracy katechetyczno – wychowawczej; dzieciom, młodzieży i studentom oraz wszystkim pracownikom szkół życzymy udanych wakacji; W związku z wakacjami zmianie ulega porządek nabożeństw: począwszy od jutra przez całe wakacje w dni powszednie msze św. o godz. 6,30; 8,30 i 19-tej (nie będzie tzw. mszy św. szkolnej o 7,15) – spowiedzi słuchamy w łączności ze mszą św. a także w kaplicy adoracji w dni powszednie od 15 do 17-tej; w kaplicy u Sióstr na ulicy Gdańskiej w lipcu i sierpniu msza św. w dni powszednieo godz. 7,15, a w niedziele o godz. 7,30; wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko naszych parafian ale i gości, na czas urlopów i wakacji, od przyszłej niedzieli 3 lipcado końca sierpnia w niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 20,30 - tzw. msza ostatniej szansy.

 2. Chciałbym poinformować parafian, że ks. bp Ryszard KASYNA z dniem 20 sierpnia mianował ks. Łukasza PIEROWICZA proboszczem parafii św. Bartłomieja w Rajkowach koło Pelplina, a ks. Grzegorza KUDELSKIEGO z dniem 1 września dyrektorem naszego Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II – gratulujemy.

 3. Jutro liturgiczne wspomnienie MBNieustającej Pomocy – z tej racji w tym tygodniu nowennę do MBNPomocy  odprawimy jutro o 8,30 i 19,00 – nie będzie nowenny w środę z racji na uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

 4. W środę Kościół uroczyście oddaje cześć św. apostołom Piotrowi i Pawłowi, zapraszamy do udziału we mszy św. o 6.15, 8.30, 9.45 oraz o 17 i 19-tej w kaplicy o 7,15;kolektę w środę przekazujemy na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada dzień odpustu parafialnegow Chmielnie, suma tam o 11-tej.

 5. Dni eucharystyczne miesiąca lipca, w piątek od godz. 16-tej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; w piątek o godz. 16,30 msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży; Młodzieżowe I-sze piątki, mimo wakacji zapraszamy młodzież naszego miasta do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek o 19,30 w kościele w św. Wojciecha; na zakończenie spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na ŚDM do Krakowa. W najbliższy piątek w kolegiacie o godz. 18-tej msza św. w 60-tą rocznice I-szej Komunii św. 1 lipca 1956.

 6. W sobotę odwiedzimy chorych z Komunią Św., w sobotę również dzień odpustu w Przodkowie, suma o 11-tej.

 7. W sobotę 23 lipca organizujemy dekanalny wyjazd młodzieży do Pelplina – na spotkanie PRZYSTAŃ w ramach obchodów ŚDM w diecezji – wyjazd godz. 9,00, cena przejazdu 20 zł; zapisy w zakrystii. 28 lipca organizujemy dekanalny wyjazd na Jasną Górę, na spotkanie z papieżem Franciszkiem i udział w centralnych uroczystościach z okazji 1050-lecia chrztu Polski; Wyjazd w godzinach wieczornych 27 lipca, koszt przejazdu 80 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej z biurem ARCUS po Fatimy w dniach 19-26 września w ramach obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej – informacje w gablocie i biurze parafialnym. Siostry Szensztackieorganizują w dniach 30 czerwca – 3 lipca pielgrzymkę autokarową na trasie Niepokalanów-Warszawa-Otwock-Świder-Kazimierz Dolny-Wąwolnica-Lublin – inf. szczegółowe w gablocie.

 9. Już dziś zapowiadamy, iż na terenie naszej Parafii gościć będziemy na nocleg z 16/17 lipca br. pieszą pielgrzymkę z Miastka do Sianowa – i tę sprawę polecamy dobroci waszych serc.

 10. U ministrantów do nabycia nowy numer dwutygodnika W RODZINIE i GOŚCIA NIEDZIELNEGO - zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 11. W przyszłą niedzielę kolekta na remont i rozbudowę organów w naszym kościele.

 12. Zmarła śp. Hildegarda JANKOWSKA, zam. os. Sikorskiego 9/25 – jej pogrzeb we wtorek o godz. 12,00 – Dobry Jezu…

 13. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszej pracy i naszemu odpoczynkowi – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8