21 Lipiec, imieniny obchodzi: Andrzej, Wiktor, Daniel         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lipca 2018
 1. Dzisiaj wieczorna msza św. o godz. 19 i 20.30.

 2. W poniedziałek – 16-ty dzień miesiąca - wieczorna msza św. o godz. 19-tej w int. Ojca Św. Franciszka i dzieła nowej ewangelizacji, a po niej w kościele spotkanie dla wspólnoty DOMOWNICY BOGA.

 3. W poniedziałek 16 lipca liturgiczne wspomnienie NMPanny z Góry Karmel, czyli MBożej Szkaplerznej z tej racji w przyszłą niedzielę dzień odpustu w Sianowie.

 4. Już  sobotę rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Sianowskim o godz. 10-tej nabożeństwo dla chorych, spowiedź, Msza św. z kazaniem i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O północy z soboty na niedzielę Msza św. w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Królowej Kaszub; a w niedzielę o godz. 7,00 z kolegiaty wyrusza piesza pielgrzymka do Sianowa, o godz. 11.30 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda KASYNY. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach, które – jak w minionych latach - potrwają cały tydzień – szczegółowy program uroczystości odpustowych w gablocie ogłoszeń.
 5. W naszej parafii gościć będziemy z 21 na 22 lipca pieszą pielgrzymkę z Miastka do Sianowa. Prosimy serdecznie wszystkich, którzy mogą wziąć na nocleg pielgrzymów o kontakt z ks. Proboszczem, bądź zgłoszenie się do zakrystii czy biura parafialnego.

 6. Jak co roku dnia 29 lipca wyrusza z Kartuz piesza pielgrzymka na Jasną Górę – zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania.

 7. W ostatnim tygodniu września przeżywać będziemy nasze MISJE PARAFIALNE przed uroczystością 35-lecia istnienia naszej parafii – za tydzień rozpoczniemy 9-cio TYGODNIOWĄ NOWENNĘ MODLITWY prosząc o łaskę gorliwego udziału w misjach i o owocne ich przeżycie.

 8. Dzisiaj o godz. 15-tej w naszym kościele kolejny koncert - wystąpi kwartet wokalny Floridus z Gdańska wykona pieśni ludowe opowiadające o zwyczajach związanych z tematyką zamążpójścia, o emocjach jakie temu towarzyszyły; utwory zostaną zaprezentowane w oryginalnych, autorskie opracowaniach; całość wzbogacona będzie przez improwizacje organowe w wykonaniu Adama Tańskiego –wstęp wolny – SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 9. Siostry Szenszstackie zapraszają w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Kołobrzegu-Koszalina i Darłowa; a w dniach 2-5 sierpnia na pielgrzymkę do Torunia-Niepokalanowa-Warszawy-Góry Kalwarii-Powsina i Świdra – informacje szczegółowe w gablocie; nasza parafia zaprasza w dniach 8-18 października br. na pielgrzymkę samolotowa do Fatimy i hiszpańskiej Andaluzji, aż po Gibraltar; jest jeszcze kilka wolnych miejsc – informacje szczegółowe w gablocie.

 10. Polecamy waszej uwadze nowy nr GOŚĆIA NIEDZIELNEGO i PIELGRZYMA

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty śp. Christianę SKOWERA z ul. Kościuszki i śp. Czesławę LEMAŃCZYK z os. Sikorskiego; w piątek zmarł w Niemczech śp. Jan WRÓBEL, jego pogrzeb w czwartek o 13-tej w kolegiacie; Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia naszych śp. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…!

 12. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku, a Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszej pracy i naszemu odpoczynkowi – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8