22 Czerwiec, imieniny obchodzi: Paulina, Jan, Tomasz         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 czerwca 2017
 1. Ks. Szymonowi Chamier Ciemińskiemu dziękujemy za dzisiejszą pomoc duszpasterską; pamiętając też o modlitwie w int. nowych powołań szczególnej Bożej, opiece polecamy tegorocznych neoprezbiterów.

 2. Dziękuję wszystkim za trud włożony w dekorację ołtarzy i trasy naszej procesji w dniu Bożego Ciała, dziękuję Siostrom Szarytkom i młodzieży ze szkoły katolickiej oraz kwiaciarni GOŹDZIK, aż do piątku procesja eucharystyczna w łączności zemszą św. wieczorną – zapraszamy do licznego udziału.

 3. W poniedziałek o godz. 18 –tej msza św. dla ruchu szensztackiego; a po niej w kościele spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

 4. We czwartek zakończenie oktawy oraz poświęcenie wianków; we czwartek po wieczornej mszy św. rozpoczniemy naszą wieczystą adorację N. Sakramentu, która potrwa do północy i w piątek od godz. 10,30 do wieczornej mszy św. Proponuję i zapraszam by zapewnić naszą obecność przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, dyżury w następującym porządku: czwartek godz. 20-21-wioski: Kaliska, Mezowo, Dzierżążno Wybudowanie, Grzybno Dolne i Burchardztwo, godz. 21-22 – os. Sikorskiego, godz. 22-23 – os. Derdowskiego, Sędzickiego, Abrahama i Tredera, godz. 23-24 – ul. Kościerska, Marszałkowskiego. Zacisze, Gdańska, Piłsudskiego, Jeziorna, Parkowa, 3 Maja, Szkolna, Kościuszki, Dworcowa, Rynek, Jana Bielińskiego i Kolejowa; w piątek w ciągu dnia godz.  11-12 róże różańcowe, godz. 13-14 ruch szensztacki, 15-16 czciciele Miłosierdzia Bożego.

 5. W najbliższy piątek 23 czerwca przypada liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień świętości kapłańskiej, msze św. jak w dzień powszedni, szczególnie gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tym dniuw wieczornej mszy św.i procesji eucharystycznej na zakończenie naszej adoracji.

 6. Zbliża się do końca rok szkolny i katechetyczny: w czwartek o 13.30 - Msza święta kończąca rok szkolny dla naszej szkoły katolickiej;w piątek o godz. 7,15 msza św. kończąca rok szkolny dla Gimnazjum nr 1 i uczniów szkól ponadgimnazjalnych,o godz. 9,30 msza na zakończenie roku szkolnego dla SP nr 1 im. Św. Kazimierza Królewicza – zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich rodziców. W czwartek od godz. 16-tej okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i nauczycieli naszych szkół.

 7. W sobotę liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel składamy najlepsze życzenia.

 8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Boskiego Serca, w łączności ze mszą św. o 8,30.

 9. W czwartek o godz. 17,30 w salce katechetycznej spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rzymu – są jeszcze wolne miejsca; Biuro Radia Maryja zaprasza na XXV pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 8-9 lipca br. informacje szczegółowe w gablocie.

 10. Zapraszamy do udziału w ogólnodiecezjalnych rekolekcjach nauczycieli, katechetów, pedagogów i wychowawców wszystkich typów szkół, w Pelplinie w dniach 27-29 czerwca - br.

 11. Szkoła Muzyczna zaprasza we wtorek 20 czerwca o godz. 17,30 na papieski koncert JESTEŚ TU jak co roku organizowany by uczcić św. Jana Pawła II.

 12. Civitas Christiana zaprasza we wtorek o 16-tej do szkoły katolickiej na spotkanie WOKÓŁ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA z p. Kazimierzem SAKOWICZEM.

 13. Do nabycia nowy numer PIELGRZYMA i GOŚCIA NIEDZIELNEGO; prenumeratorów prosimy do biura parafialnego.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała GLISZCZYŃSKIEGO, z ul. Parkowej 1 - Dobry Jezu!

 15. Boże błogosławieństwo niech umocni w nas to co dobre, wszystkim życzę udanego tygodnia – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8