6 Październik, imieniny obchodzi: Petra, Fryderyka, Artur         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XXVII Niedziela Zwykła - 4 października 2015

 

1. Dzisiaj z radością obchodzimy liturgicznie 7-mą rocznicę konsekracji naszego kościoła, jako duszpasterze bardzo serdecznie dziękujemy za wspólny trud troski o piękno naszej świątyni – Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę i każdą ofiarę, prace i cierpienie – pamiętajmy, że pierwsza świątynią Boga i Jego przybytkiem są nasze serca – wszystkich polecamy dobroci Boskiego Serca Pana Jezusa.


2. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej; dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 17-tą, a dorosłych od poniedziałku do piątku na godz. 18-tą na różaniec i wieczorną mszę św.; dziś o godz. 17-tej nab. różańcowe; dziś w Przodkowie dzień odpustu – suma o 11,30.


3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny, we wrotek św. Brunona, w środę Matki Bożej Różańcowej, a w piątek bł. Wincentego Kadłubka.


4. Schola Stokrotki ma próbę w poniedziałek od 16.00 do 17.00 a potem uczestniczy w różańcu w kościele.


5. W poniedziałek po wieczornej mszy św. w salce spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym.


6. We wtorek po raz kolejny społeczność miasta Kartuz uczci św. Brunona jako swego patrona, we wtorek o godz. 11-tej w kolegiacie uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra i z udziałem księży kanoników Kapituły Kolegiackiej; w poniedziałek o 18-tej w kolegiacie msza św. za zmarłych z procesją na cmentarz.


7. We wtorek spotkanie grupy RAM o 16,15; zapraszamy chętnych do zespołu młodzieżowego i do ministrantów. Zgłoszenia u ks. Łukasza.


8. W środę po mszy św. o 8,30 adoracja Naj. Sakramentu w intencji Ojca Św., Ojczyzny i dzieła nowej ewangelizacji i Synodu Biskupów – zaprasza Biuro Radia Maryja.


9. W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania będą przeżywać swój dzień skupienia. Zajęcia w piątek od godziny 17.00 do 21.00 w salce parafialnej. W sobotę od godziny 9.30 do 16.00. Skupienie poprowadzi ks. Marek Rekowski, wikariusz z Przodkowa. Obecność kandydatów obowiązkowa.


10. W sobotę o godz. 12,30 spotkanie Dziecięcego Koła Misyjnego, a o 14,00 msza św. dla wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO.


11. Za tydzień, w niedzielę 11 października Kościół w Polsce będzie obchodził XV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Zachęcamy też wszystkich do włączenia się w zbiórkę pieniędzy prowadzoną za tydzień po mszach św. na rzecz fundacji stypendialnej im. Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia.


12. Zachęcamy dzieci do udziału w Kongresie Misyjnym w Pelplinie w sobotę 17 października, wyjazd autokarem o godz. 7,45, powrót około 16-tej, koszt 10 zł; zgłoszenia w zakrystii.


13. Parafia nasza organizuje wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych w Walencji organizowane przez wspólnotę z Taize, w terminie od 26 grudnia 2015 do 3 stycznia 2016r. Koszt przejazdu - 850 zł i 50 euro wpisowego dla organizatorów. Zgłoszenia w zakrystii.


14. Zachęcamy do nabycia u ministrantów kolejnego numeru dwutygodnika „W RODZINIE”; jest również nowy numer „Gościa Niedzielnego”– wszystkich zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


15. Zmarła śp. Łucja BUCHOLC, z ul. Kościuszki 3/3, jej pogrzeb w czwartek o godz. 10,00, - Dobry ..!


16. W kolejnym tygodniu naszej nowenny modlitw – w int. Synodu Biskupów nt.  rodziny, w int. naszych rodzin i z racji 20-lecia istnienia Szensztackiego Ruchu Matek w Kartuzach, prosimy o pokój w naszych rodzinach i na całym świecie. Podczas modlitwy towarzyszą nam słowa o. Józefa Kentenicha: „W czasach, w których żyjemy, musimy być głęboko zakorzenieni w rzeczywistości nadprzyrodzonej, w świecie Bożym – jeśli chcemy spełnić nasz ideał bycia dla innych „żywą monstrancją”. I widzimy, że chociaż czeka nas ciężka praca na całej linii, to chcemy pamiętać do czego dążymy: poprzez wszystko, czym jesteśmy i co czynimy, chcemy na nowo wnosić Chrystusa w całą rodzinę.”


17. Dzisiaj po mszy św. wolontariusze z naszego hospicjum rozdają cebulki żonkili, które wsadzona, na wiosnę przypomną o inicjatywie POLA NADZEI, zbierają też ofiary do puszek na rzecz działalności hospicjum i organizacji koncertów DWA ŚWIATY – zachęcamy do wsparcia tej akcji.


18. Niech Boże błogosławieństwo  towarzyszy naszym codziennym sprawom, składamy najlepsze życzenia wszystkim październikowym jubilatom i solenizantom, Bożej opiece polećmy nasze rodziny – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8