28 Marzec, imieniny obchodzi: Aniela, Sykstus, Joanna         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
IV Niedzila Wielkiego Postu - 26 marca 2017
 1. Dzisiaj o godz. 17-tej nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

 2. Jutro po wieczornej mszy św. w kościele SEMINARIUM ODNOWY WIARY – cykl spotkań by ożywić i pogłębić wiarę oraz obecność we wspólnocie Kościoła – zapraszamy!

 3. W poniedziałek o 16,15 próba dla scholii STOKROTKI; o 16,30 zbiórka dla ministrantów a po wieczornej mszy św. próba chóru parafialnego; we wtorek o 16,30 spotkanie RAM; w czwartek o 16,30 w kościele spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, a po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 4. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: o godz. 15-tej z koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16-tej dla dzieci, o 17,30 dla dorosłych, i o 19,30 dla młodzieży i dłużej pracujących.

 5. W sobotę odwiedzimy chorych i osoby starsze z posługa sakramentalną – bo to pierwsza sobota miesiąca; w sobotę od 10 do 11-tej dyżur Pani z biura rachunkowego, która pomoże – przygotować Pit-rozliczenie finansowe do US, w tym także możliwość ofiarowania 1%, naszemu kartuskiemu hospicjum czy innej organizacji pożytku publicznego z naszego powiatu. W sobotę o 12,30 spotkanie dziecięcego koła misyjnego.

 6. Za tydzień – w pierwszą niedzielę miesiąca - kolekta na remont i rozbudowę organów w naszym kościele.

 7. W pod chórem okolicznościowa wystawa przygotowana przez Siostry Miłosierdzia z okazji obchodów 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego.

 8. Dzisiaj w godzinach od 8.00 do 13.30 dzień otwarty w naszej szkole katolickiej; zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły; powstała szkoła podstawowa, prowadzimy zapisy do kl. VII-mej.

 9. Za tydzień 2 kwietnia ogólnopolska akcja „Pola Nadziei”, mającą na celu pozyskanie środków finansowych na potrzeby hospicjów; jedynym hospicjum związanym z Caritas Diecezji Pelplińskiej jest nasze Kartuskie Hospicjum Domowe, zachęcam wszystkich do włączenia się w akcję zbiórki funduszy i inne imprezy towarzyszące – szczegóły na plakacie.

 10. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia przypadają XXXII Dni Młodzieży z celebracją diecezjalną w Kościerzynie; wyjazd autokarem o godz. 12.00, koszt to 10 zł za przejazd; informacje u ks. Arkadiusza.

 11. Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na apel pap. Franciszka i uczestniczyli w adoracji NSakramentu „24 godziny dla PANA”; dziękuję szczególnie tym, którzy byli obecni na adoracji w godzinach nocnych.

 12. Do nabycia nowy nr PIELGRZYMA i GOŚĆIA NIEDZIELNEGO.

 13. Pomimo zmiany czasu msze św. wieczorne w tygodniu, od poniedziałku do soboty - oprawiamy o godz. 18-tej.

 14. Kartuskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 17-tej na spektakl „Co by to było…” w  wykonaniu grupy teatralnej Niepospolite Ruszenie z Tuchlina - wstęp wolny

 15. Siostry Szensztackie zapraszają na wyjazd autokarowy w czasie długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja, na trasie m. in. POLA LEDNICKIE, GOSTYŃ,  TRZEBNICA WROCŁAW, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, BARDO  ŚLĄSKIE, KOTLINA KŁODZKA, WAMBIERZYCE, PRAGA CZESKA,  WINÓW  i JASNA GÓRA   – informacje w gablocie.

 16. Boże błogosławieństwo niech wspiera nasze wysiłki w realizacji wielkopostnych postanowień – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8