20 Październik, imieniny obchodzi: Ireny, Kleopatry, Jana         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 października 2018
 1. zisiaj Kościół w Polsce celebruje pod hasłem PROMIENIOWANIE OJCOSTWA XVIII DZIEŃ PAPIESKI, przypominając papieskie życie i nauczanie. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz papieskiej fundacji stypendialnej DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. We wtorek 40-ta rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, z racji rocznicy, o 17,15 w godzinę wyboru Jana Pawła II bić będą dzwony naszego kościoła; w niedziele 21/10 o 17-tej zapraszamy na papieski koncert NIE LĘKAJCIE SIĘ – 40 lat pontyfikatu Jana Pawła II w wykonaniu zespołu Na Cały Głos z Pelplina; w przyszły poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienieśw. Jana Pawła II wieczorem tego dnia msza św. dziękczynna za życie, pontyfikat i świętość papieża Polaka – niestrudzonego obrońcy życia i godności każdego człowieka.

 2. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej - z tej racji wszystkim pracownikom szkół, wszystkim, którzy uczestniczą w procesie edukacji i wychowania młodego pokolenia składamy najserdeczniejsze życzenia, satysfakcji z tej niełatwej pracy i wielu sukcesów, a w prezencie zapraszamy dzisiaj WSZYSTKICH o godz. 15,30 na koncert orkiestry dętej  Posaunenchor z niemieckiego Olsberga

 3. Kartuskie Centrum Caritas, które prowadzi hospicjum domowe i rozpoczęło budowę hospicjum stacjonarnego, zaprasza dzisiaj o godz. 19-tej do kościoła św. Wojciecha do udziału w koncercie Zespołu NieMaGoTu - jako podziękowanie dla wszystkich ludzi dobrej; wolontariusze hospicjum, którzy tydzień temu  rozdawali cebulki żonkili zbierali 3.489zł 16gr jako wsparcie działalności hospicjum – Bóg zapłać za waszą ofiarność!

 4. We wspominamy w poniedziałek św. Teresę Z Avila, we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek dzień św. Łukasza – pracownikom służby zdrowia składamy najlepsze życzenia,w piątek bł. Jerzego Popiełuszki, w sobotę św. Jana Kantego – okazja do modlitwy za nasze seminarium duchowne i uczelnie katolickie.

 5. 15 października obchodzimy DZIEŃ  DZIECKA  UTRACONEGO  jako wsparcie modlitewne dla rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności, jest to także dzień modlitwy za zmarłe dzieci. W tym roku planujemy wspólną dla całego miasta celebrację DNIA DZIECKA UTRACONEGO w sobotę 20 października o godz. 10-tej w kościele św. Wojciecha msza św. a po niej uroczystości na cmentarzu na Bilowie gdzie powstanie pomnik DZIECKA UTRACONEGO.

 6. W poniedziałek o 16.30 zbiórka ministrantów, po wieczornej mszy św. w kościele spotkanie Wspólnoty Domownicy Boga; aw salce próba chóru parafialnego; Schola Stokrotki ma próbę w środę o 16.15 a potem uczestniczy w różańcu w kościele. W czwartek w ramach obchodów DNIA BIAŁEJ LASKI o godz. 10-tej msza św. dla osób niewidomych, ociemniałych i ich przyjaciół, o godz. 18-tej msza św. i spotkanie dla ruchu szensztackiego;

 7. W piątek uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie - pamiętajmy w modlitwie o sprawie powołań.

 8. W piątek rozpoczynamy rekolekcje GPS dla uczniów kl. VII – kandydatów do bierzmowania – początek godz. 17,30 w sali parafialnej.

 9. Dziecięce koło misyjne w najbliższa sobotę bierze udział w kongresie misyjnym w Pelplinie..

 10. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele, naszą kolektę przeznaczamy na cele misyjne.

 11. W sprawie wyjazdu do Madrytu i pielgrzymki do Ziemi Świętej proszę k0ntaktowac się z ks. Arkadiuszem.

 12. Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO i dwutygodnika W RODZINIE.

 13. Zmarł śp. Mieczysław POTRACA z Kalisk 14, jego pogrzeb we wtorek o godz. 10-tej; zmarł śp. Alojzy WEINER, os. Sikorskiego 5 – jego pogrzeb we wtorek o godz. 12-tej; zmarła śp. Alicja Salomea Stencel, os. Sikorskiego 7, pogrzeb we wtorek o godz. 14-tej – Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, śp. Mieczysława, Alojzego i Salomeę polecajmy Miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu!.

 14. Niech Boże błogosławieństwotowarzyszy naszym codziennym sprawom, dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzę – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8