19 Październik, imieniny obchodzi: Piotra, Michała, Ziemowita         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 października 2017
 1. Kartuskie Centrum Caritas, które prowadzi hospicjum domowe, zaprasza dzisiaj o godz. 19-tej do kościoła św. Wojciecha do udziału w koncercie Zespołu Trzecia Godzina Dnia - jako podziękowanie dla wszystkich ludzi dobrej; dzisiaj wolontariusze hospicjum rozdają po mszach św. cebulki żonkili i zbierają datki pieniężne jako wsparcie działalności hospicjum.

 2. Dzisiaj po mszy św. można złożyć swój podpis poparcia pod projektem ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych gdy podejrzewa się, że poczęte dziecko jest chore, wraz z podpisem podajemy adres i nr PESEL.

 3. Dzisiaj w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17-tej; zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej; w tygodniu dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 17.00, a dorosłych na godz. 8.00 i 18.00;

 4. Jutro 39-ta rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, z racji rocznicy, o 17,15 w godzinę wyboru Jana Pawła II bić będą dzwony naszego kościoła, wieczorem msza św. dziękczynna za życie, pontyfikat i świętość papieża Polaka – niestrudzonego obrońcy życia i godności każdego człowieka.

 5. Jutro wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę dzień św. Łukasza – pracownikom służby zdrowia składamy najlepsze życzenia,w piątek św. Jana Kantego – okazja do modlitwy za nasze seminarium duchowne i uczelnie katolickie, w sobotę bł. Jakuba Strzemię, w przyszłą niedziele przypada liturgiczne wspomnienieśw. Jana Pawła II.

 6. W poniedziałek o 16.30 zbiórka ministrantów, po wieczornej mszy św. w kościele spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary; aw salce próba chóru parafialnego.

 7. Schola Stokrotki ma próbę w środę o 16.15 a potem uczestniczy w różańcu w kościele. W środę o godz. 18-tej msza św. i spotkanie dla ruchu szensztackiego; a po wieczornej mszy św. w kościele inauguracja WARSZTATÓW MAŁŻŃSKICH - jest to propozycja przeznaczona dla wszystkich par – sakramentalnych czy niesakramentalnych - poszukujących wspólnego dialogu, pogłębienia swojej relacji lub też szukają sposobu dla wspólnego porozumienia; warunkiem uczestnictwa jest obecność obydwojga małżonków. 

 8. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 9. W piątek uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie - pamiętajmy w modlitwie o sprawie powołań.

 10. Dziecięce koło misyjne spotyka się w sobotę w salce o godz. 12,30.

 11. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele, naszą kolektę przeznaczamy na cele misyjne.

 12. Zapraszamy w dniach 10-12 listopada na Weekend dla Narzeczonych z lekcją tańca, który kończy się uzyskaniem kursu przedmałżeńskiego; szczegóły na plakacie, stronie internetowej lub u księdza Arkadiusza.

 13. Rozpoczynamy przygotowania na wspólny wyjazd  do Bazylei w Szwajcarii na coroczne noworoczne spotkanie młodych w ramach ekumenicznej wspólnoty Braci z Taize, koszt wyjazdu 400 zł i 60 euro, szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza.

 14. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, niech pamięć o nich i wiara w zmartwychwstanie zachęca nas do uporządkowania grobów; a także do modlitwy „zdrowasiek”, które można składać w biurze parafialny; jak co roku, w każdy pierwszy piątek miesiąca, a także w oktawie dnia zadusznego odprawiać będziemy wspólną mszę św. za wszystkich naszych zmarłych.

 15. Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO i dwutygonika W RODZINIE

 16. Zmarł śp. Kazimierz SERKOWSKI z Kalisk, jego pogrzeb we wtorek o godz. 14-tej, zmarł sp. Feliks ŁASZEWSKI z Kalisk, jego pogrzeb w środę o 13-tej - Dobry Jezu!

 17. Z racji trwających robót wokół kościoła, prosimy o szczególna ostrożność.

 18. Niech Boże błogosławieństwotowarzyszy naszym codziennym sprawom, dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzę – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8