26 Październik, imieniny obchodzi: Lucyny, Lucjana, Łucjana         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 październik 2016

 

 1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Ochrzczony to znaczy posłany; pamiętajmy o sprawie misji świętych w naszych codziennych modlitwach. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne.

 2. Próba scholi STOKROTKI w poniedziałek od 16.15 do 17.00 w salkach; potem dzieci uczestniczą w różańcu w kościele; w poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

 3. We wtoreko 16,15 spotkanie dla Ruchu Apostolstwa Młodych.

 4. W sobotę zapraszamy  ministrantów, dzieci ze scholi i  koła misyjnego  na dzień ziemniaka - zbiórka o godz. 10.00 przy kościele; w programie – oprócz wspólnej zabawy - m.in. przejście przez bramę miłosierdzia w kolegiacie - i gorący ziemniak z ogniska; zakończenie o godz. 12.30.

 5. W sobotę o 14-tej w kaplicy msza św. dla Wspólnoty WIARA I ŚWIATŁO.

 6. Nasza parafia i szkoła katolicka oraz Kartuskie Centrum Kultury zapraszają dzieci na Bal Wszystkich Świętych w poniedziałek, 31 października do sali Kartuskiego Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1; obowiązuje przebranie za jakiegoś świętego lub anioła.

 7. Zbliża się dzień zaduszny, nasze liturgiczne i modlitewne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; Pismo św. przypomina nam, że jest rzeczą chwalebną modlić się za umarłych –pielęgnujmy tradycję wspólnej modlitwy za zmarłych w oktawie dnia zadusznego: o godz. 17-tej odprawiać będziemy mszę św. wspólną za wszystkich wiernych zmarłych i odmawiać „zdrowaśki” - różaniec za zmarłych; zdrowaśki – tj. kartki z imionami waszych Zmarłych, których chcecie polecić modlitwie wspólnej Kościoła można składać w biurze parafialnym;przypominamy, że również msze św. zbiorowe za zmarłych, odprawiamy przez cały rok w każdy I-szy piątek miesiąca o godz. 8,30 – imiona waszych bliskich Zmarłych, których chcielibyście włączyć w tę mszę św. zbiorową można składać również w biurze parafialnym.

 8. Civitas Christiana zaprasza we wtorek 25 października o godz. 16-tej do szkoły katolickiej na spotkanie nt. TROSKI O BEZBRONNYCH z dr. inż. Janem KLAWITREM, posłem na Sejm RP.

 9. W związku z pojawiającą się falą kradzieży w mieszkaniach pod pozorem handlu obwoźnego Komenda Powiatowa Policji apeluje do wszystkich, zwłaszcza do osób starszych o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, i o nie wpuszczanie ich do mieszkań pod pozorem prezentacji pościeli czy urządzeń medycznych.

 10. Polecamy waszej uwadze prasę katolicką Pielgrzyma i Gościa Niedzielnego.

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego FORMELĘ, z Mezowa – Dobry Jezu….

 12. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy Wam, Drodzy w Panu, w całym nadchodzącym tygodniu – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8