31 Marzec, imieniny obchodzi: Balbina, Beniamin, Gwidon        
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020
 1. Jesteśmy w obliczu realnego zagrożenia epidemią coronavirusa, apelujemy o przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa sanitarnego oraz o ufną modlitwę do Bożej Opatrzności o oddalenie klęski zarazy. Codziennie śpiewamy Suplikacje z błagalną prośbą o oddalanie zarazy coronavirusa i z prośbą o łaskę nowych powołań. Uprasza się wiernych o wspólnotę modlitwy, do łączności duchowej: w południe na modlitwę na Anioł Pański, o godz. 15-tej modląc się Koronka do Bożego Miłosierdzia; i o godz. 20,30 – my duszpasterze w kaplicy adoracji odmawiamy różaniec - prosimy aby w domach, w rodzinach również o 20,30 modlić się różańcem uciekając się do Matczynego wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny; o godzinie 20,30 – podobnie jak w południe i o 15-tej bicie dzwonów zaprasza nas do wspólnej modlitwy różańcowej; w oknach wystawmy obrazy z wizerunkiem NMPanny – niech Jej opieka broni nasze domy przed zarazą.

 2. Ks. bp Ryszard KASYNA udzielił dyspensy – od udziału w niedzielnej mszy św.: chorym, osobom starszym, dzieciom, młodzieży, opiekującym się nimi, a także wszystkim, którzy boją się i obawiają zarażenia, wszystkim, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka, dyspensa nie oznacza zakazu udziału we mszy św., ale jest zwolnieniem – bez obawy grzechu, które zobowiązuje jednocześnie do skorzystania z transmisji mszy w radio czy telewizji – nasze msze św. będą transmitowane na stronie FB naszej parafii : https://pl-pl.facebook.com/KazimierzKartuzy/.

 3. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret udzielający odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, rodzinom i wszystkim w jakikolwiek sposób dotkniętym tym problemem – szczegóły na stronie internetowej

 4. W tygodniu msze św. pozostają w zwykłym porządku; pełnimy normalne dyżury w konfesjonale; kaplica adoracji i kościół pozostaje otwarty dla prywatnej modlitwy; na pół godziny przed mszą o 8,30 i o 18 w kościele – wystawienie NSakramentu z modlitwą błagalną o oddalenie klęski zarazy.

 5. Epidemia coronavirusa zmusza nas też do dobrego zaplanowania spowiedzi wielkanocnej – na pewno nie będzie spowiedzi dekanalnych z udziałem kapłanów z sąsiedztwa; dlatego też już w tym tygodniu korzystajmy z możliwości spowiedzi – w łączności z każda mszą św. - dodatkowy dyżur od 8,00 i 17,30 – w czasie wystawienia NSakramentu – nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień – bo możemy nie zdążyć.

 6. Dzisiaj – oprócz normalnego niedzielnego porządku – 4 dodatkowe msze św.: w kościele o 13,30 i 18-tej; w kaplicy u Sióstr o 11 i 12,15.

 7. Dla zwiększenia bezpieczeństwa sanitarnego my księża w zakrystii przed liturgią i dodatkowo przed samą Komunią Św. – dezynfekujemy ręce, Komunię Św. – na czas epidemii wszyscy przyjmujemy na rękę.

 8. Dzisiaj o godz. 17-tej nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym

 9. W czwartek prosimy o modlitwę w intencji powołań. W piątek droga krzyżowa transmitowana: o 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16.00, o 17,30 i o 19,30. W sobotę o 7,45 nabożeństwo ku czci Niepokalnego Serca NMPanny – transmitowane; I sobota - odwiedzimy chorych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z rodziną.

 10. Dzisiaj nie było kolekty, ale Parafia potrzebuje waszej pomocy materialnej by funkcjonować; dzisiejsze ofiary można składać do skarbonki pod figurą Matki Bożej – dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu wpłacili swoje datki na konto parafialne.

 11. Pożegnaliśmy śp. Czesława BISEWSKA z ul. Jeziornej, i śp. Annę POTRACA z Kalisk; Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, śp. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu !

 12. Informujemy, że na czas walki z coronawirusem władze sanitarne i kościelne zarządzają – aby pogrzeby odbywały się bez wprowadzania trumny ze zwłokami do kościoła; po mszy żałobnej w kościele następuje stacja końcowa na cmentarzu.

 13. Boże błogosławieństwo niech wspiera nasze wysiłki w walce z coronavirusem i nasze wysiłki duchowe na drodze ku świętom paschalnym – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8