24 Marzec, imieniny obchodzi: Gabriel, Marek, Gabor         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marca 2018
 1. Serdecznie dziękujemy kl. Robertowi, studentowi IV roku naszego seminarium za dzisiejszą obecność w naszej wspólnocie parafialnej i uwrażliwienie nas na sprawę powołania i powołań; wszystkim Bóg zapłać za dar modlitwy i kolektę na rzecz naszego seminarium w Pelplinie.

 2. Dzisiaj o godz. 17-tej nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

 3. Jutro liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMPanny, to dzień szczególnej modlitwy w int. mężczyzn i ojców, ich misji w rodzinie, społeczeństwie, Kościele i świecie. Msze św. jak w dzień powszedni, mężczyzn zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek w Rzymie w bazylice świętego Piotra na Watykanie kapłan naszej pelplińskiej diecezji ks. prałat Waldemar SOMMERTAG otrzyma z rąk papieża Franciszka święcenia biskupie i zostaje posłany jako nuncjusz apostolski do Nikaragui; pamiętajmy o abp. Waldemarze w naszych modlitwach.

 4. Od jutra wielkopostne szkolne rekolekcje ma szkoła specjalna - prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji a rodziców o zainteresowanie się udziałem dzieci w rekolekcjach.

 5. W poniedziałek o 17,00 zbiórka dla ministrantów; w poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie wspólnoty DOMOWNICY BOGA oraz próba chóru parafialnego – zapraszamy chętnych; w środę o 16,30 próba scholi; w środę po wieczornej mszy św. w salce katechetycznej kolejne spotkanie w ramach szkoły warsztatu dialogu małżeńskiego; w środę o godz. 19-tej w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców w ramach przygotowania do uroczystości I-szej Komunii Świętej; w czwartek zapraszamy o godz. 16.30 do kościoła uczniów klas 3 gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania; czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 6. W piątek droga krzyżowa: o godz. 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 dla dzieci, o 17,30 dla dorosłych, o 19,30 dla młodzieży i dłużej pracujących.

 7. W sobotę od 10 do 11-tej dyżur Pani z biura rachunkowego, która pomoże – przygotować Pit-rozliczenie finansowe do US, w tym także możliwość ofiarowania 1%, naszemu kartuskiemu hospicjum czy innej organizacji pożytku publicznego; w sobotę o 12,30 spotkanie dziecięcego koła misyjnego. O godz. 14-tej msza św. i spotkanie dla wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO

 8. Za tydzień w Niedzielę Palmową 25 marca przypadają  XXXIII Dni Młodzieży z celebracją diecezjalną w Kościerzynie; wspólny wyjazd autokarem - informacje u ks. Arkadiusza.

 9. Można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, odwiedzimy ich w Wielki Piątek. Rodziców, którzy chcieliby ochrzcić swoje dziecko w czasie świąt wielkanocnych bardzo proszę o zgłoszenie się w biurze parafialnym w tym tygodniu.

 10. Zwyczajem naszej parafii wspólnie przygotowujemy dekoracje Grobu Pańskiego i naszej świątyni na Wielkanoc; do skarbonki pod figurą Matki Bożej pod chórem można składać ofiary na kwiaty.

 11. W środę popielcową rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej – trwa on aż do niedzieli Trójcy Św., tj. 27 maja br.; duchu przykazań kościelnych odbycie spowiedzi wielkanocnej staje się formą potwierdzenia wiary i jej praktykowania; w najbliższą środę spowiedź wielkopostna w kolegiacie w Wielki Wtorek w naszym kościele w Wielką Środę u św. Wojciecha.

 12. Do nabycia nowy nr GOŚĆIA NIEDZIELNEGO

 13. Pożegnaliśmy śp. Wandę PIÓREK, z ul. Kościuszki 25, zmarł śp. Leon WRÓBEL, z os. Derdowskiego 3, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13-tej, Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, naszych Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu… !

 14. Boże błogosławieństwo niech wspiera nasze wysiłki w drodze ku świętom paschalnym – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8