9 Luty, imieniny obchodzi: Apolonia, Eryka, Cyryl         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
V Niedziela Zwykła - 7 lutego 2016
 1. Przed nami środa popielcowa i wielki post; W tych dniach zachęcamy szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu jako duchowe przygotowanie do wielkiego postu; niech będzie to dla nas okazja do modlitwy o ducha prawdziwej pokuty i nawrócenia, oraz o trzeźwość w naszych domach i rodzinach. Dziś, bowiem rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek zapraszamy szczególnie do naszej kaplicy adoracji Naj. Sakramentu – by prosić dla nas o łaskę owocnego przeżycia czasu wielkiego postu. We wtorek od g. 17,00 w kościele okazja do spowiedzi z racji rozpoczynającego się czasu wielkiego postu – PRZEŻYJMY POST W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ.

 2. W środę popielcową msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia czasu pokuty odprawimy w następującym porządku: o 6,15, 7- w kaplicy, o 7,15 – w kościele, 8,30, 9,45 i popołudniu o 15, 16, 17, 18, 19 W środę obowiązuje nas ścisły post: tzn. post ilościowy i jakościowy, powstrzymujemy się od potraw mięsnych i tylko jedne posiłek spożywamy do syta, pozostałe ograniczamy także, co do ilości – Popielec jest oczywiście dnie bez alkoholu i tytoniu.

 3. Niech wielki post będzie dla nas czasem trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych, czasem powstrzymywania się od udziału w dyskotekach, czasem walki z naszymi słabościami i różnymi nałogami; czasem dobrych uczynków na rzecz najbardziej potrzebujących; Kościół przypomina nam uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała, oraz, że modlitwa, post i jałmużna są środkami prowadzącymi do doskonałości chrześcijańskiej; zachęcamy w czasie wielkiego postu do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 4. W piatek nabożenstwo drogi krzyżowej - zapraszamy do udziału: o 15-tej z koronka do Milosierdzia Bożego, o 16-tej dzieci, dorosłych o 17 i 18-tej; młodzież o 19,30.
 5. W środę popielcową swoje szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie gimnazjum – rodziców proszę by zainteresowali się czy i jak ich dzieci uczestniczą w rekolekcjach, udział w rekolekcjach szkolnych jest naturalna konsekwencją udziału w katechezie szkolnej, a w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

 6. Dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwa do niedzieli Trójcy Św. tj. do 22 maja br.; przykazania kościelne zobowiązują nas do odbycia spowiedzi przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym.

 7. W poniedziałek o 16 do 17,30 próba dla scholii STOKROTKI, zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do wspólnego śpiewu; w poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego, a także próba chóru parafialnego – zapraszamy chętnych; we wtorek o 16,15 spotkanie RAM; dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 16.15 w kościele; dla dziecięcego kółka misyjnego w sobotę o 12,30, dla róż różańcowych w sobotę o godz. 17-tej w kościele.

 8. W czwartek 11 lutego w dzień MBożej z Lourdes Światowy Dzień Chorego, nasz obchód parafialny w sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego tj. 14 maja.

 9. W czwartek od godz. 17,30 w biurze parafialnym dyżur prawnika, a w sobotę od 10 do 11-tej dyżur pani z biura rachunkowego, która pomoże – szczególnie osobom starszym, emerytom i rencistom – przygotować Pit-ty tj. rozliczenie finansowe do US, w tym także możliwość ofiarowania 1% organizacjom charytatywnym.

 10. Przypominam o parafialnej pielgrzymce do Wilna w dniach 21-23 czerwca w cenie 700 zł i do Fatimy w dniach 17-24 września br. w cenie 3500zł, zapisy w biurze parafialnym.

 11. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną.

 12. U ministrantów do nabycia nowy nr GOŚCIA NIEDZIELNEGO

 13. Zmarła śp. Agnieszka CYPERSKA, z ul. Parkowej 1/24, jej pogrzeb we wtorek o 9,30 - Dobry Jezu…!

 14. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć wielki post – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8