24 Maj, imieniny obchodzi: Joanna, Zuzanna, Milena         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
VI Niedziela WIELKANOCY - 21 maja 2017
 1. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach dawnych dni krzyżowych szczególnie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla rolników. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.

 2. Trwamy w modlitwie o dary Ducha Św. dla naszej młodzieży – kandydatów do bierzmowania, którzy otrzymają sakrament umożliwiający osiągnięcie dojrzałości chrześcijańskiej w najbliższą środę z rąk ks. bpa Ryszarda KASYNA, podczas mszy św. o godz. 16-tej; spotkania organizacyjne w poniedziałek o 16tej i we wtorek o 18-tej; spowiedź dla młodzieży, świadków i bliskich we wtorek od godz. 17,30

 3. W poniedziałek wieczorna msza św. wyjątkowo o godz. 18-tej po niej w kościele spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary; w czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 4. W piątek DZIEŃ MATKI z wdzięcznością myślimy o naszych mamach, dla żyjącychupraszając łaskę zdrowia, a dla zmarłych radość nieba; w piątek o 19,45 na Rynku koncert orkiestry OSP w Kartuzach dedykowany naszym mamom a także jako przygotowanie do strażackiego święta poświęcenia i przekazania sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach – w sobotę o godz. 11-tej msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława ŚMIGLA; potem ciąg dalszy uroczystości na Rynku.

 5. W dniach 27-28 maja pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską; pielgrzymi wyruszają pieszo w sobotę rano o godz. 6,00 z kolegiaty; wracają zaś autokarem w niedzielę po skończonych uroczystościach; zapisy w parafii kolegiackiej u ks. Stanisława.

 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: codziennie o godz. 17-tej – również dzisiaj oraz od poniedziałku do piątku na rozpoczęcie wieczornej mszy św. o godz. 19-tej.

 7. Dzisiaj w SP nr 1 w Kartuzach w godzinach 9-16-tej ramach pomocy dla 27-letniej Kasi z Sierakowic – akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego – serdecznie zachęcam do zainteresowania się tą możliwością pomocy matce miesięcznego dziecka.

 8. Civitas Christiana zaprasza we wtorek o godz. 16-tej do szkoły katolickiej na spotkanie z p. Andrzejem MICHAŁOWSKIM nt. MOJA SOLIDARNOŚĆ – FAKTY, ZDRADY, NADZIEJE.

 9. Organizuje wyjazd dla młodzieży na spotkanie młodych w Lednicy 3 czerwca; koszt - 70 zł, zgłoszenia w zakrystii u ks. Arka.

 10. Zapraszamy wszystkie pary – także te spoza parafii - przygotowujące się do sakramentalnego małżeństwa na „weekendowe warsztaty dla narzeczonych” 17 i 18/06, proponujemy warsztatowo-dialogową formę przygotowująca do sakramentu małżeństwa, prowadzoną przez pary małżeńskie i księży. Weekendowe warsztaty dla narzeczonych są jak kursu przedmałżeński.  Informacje dostępne u ks. Arkadiusza: Tel. 880951729, e-mail guzman12@o2.pl; decyduje kolejność zgłoszeń.

 11. Siostry Szensztackie zapraszają na pielgrzymkę do Koszalina na Górę Chełmską w niedzielę 4 czerwca; Biuro Radia Maryja na XXVI pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy 8 lipca br.; są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu we wrześniu – informacje w gablocie.

 12. W sobotę od godz. 9-tej na wyspie Łabędziej piknik wędkarski z racji Dnia Dziecka; w niedziele 28/05 14 Rajd Kaszub, organizatorzy proszą o ostrożność, przepraszają za utrudnienia, zapraszają by kibicować zawodom.

 13. Do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY i PIELGRZYM – zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 14. W minionym tygodniu się pogrzeb śp. Józefy KARCZEWSKIEJ, z os. Derdowskiego 4, zmarła śp. Helena KLAJN, ul. Słowackiego 6, jej pogrzeb we wtorek o godz. 13-tej w kolegiacie, bliskim składamy wyrazy współczucia, naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…!

 15. Bożej opiece polecamy się przez wstawiennictwo św. MBFatimskiej, wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże !

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8