4 Lipiec, imieniny obchodzi: Elżbieta, Malwina, Teodor         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
XIII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2015

1. Rozpoczyna się powoli czas urlopów i wakacji - witamy wszystkim przybywających do nas wakacyjnych gości; dziękujemy naszym nauczycielom i katechetom za całoroczny trud pracy katechetyczno – wychowawczej; dzieciom, młodzieży i studentom oraz wszystkim pracownikom szkół życzymy udanych wakacji; W związku z wakacjami zmianie ulega porządek nabożeństw: począwszy od jutra przez całe wakacje w dni powszednie msze św. o godz. 6,30; 8,30 i 19-tej (nie będzie tzw. mszy św. szkolnej o 7,15) – spowiedzi słuchamy w łączności ze mszą św. a także w kaplicy adoracji w dni powszednie od 15 do 17-tej; w kaplicy u Sióstr na ulicy Gdańskiej w lipcu i sierpniu msza św. w dni powszednie  o godz. 7,15, a w niedziele o godz. 7,30; wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko naszych parafian ale i gości, na czas urlopów i wakacji, od przyszłej niedzieli 5 lipca  do końca sierpnia w niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 20,30 - tzw. msza ostatniej szansy.
2. Jutro Kościół uroczyście oddaje cześć św. apostołom Piotrowi i Pawłowi, zapraszamy do udziału we mszy św. o 6.15, 8.30, 9.45 oraz o 17 i 19-tej w kaplicy o 7,15;  jutrzejszą kolektę przekazujemy na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada dzień odpustu parafialnego  w Chmielnie, suma tam o 11-tej.; a w czwartek dzień odpustu w Przodkowie, suma o 11-tej.
3. W środę Biura Radia Maryja zaprasza o 8,30 do wspólnej modlitwy w int. dzieła nowej ewangelizacji.
4. Dni eucharystyczne miesiąca lipca, w czwartek i piątek od godz. 16-tej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, w czwartek wieczorna msza św. i adoracja w int. powołań; w piątek o godz. 16,30 msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży; w sobotę odwiedzimy chorych z Komunią Św.
5. Młodzieżowe I-sze piątki, mimo wakacji zapraszamy młodzież naszego miasta do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek o 19,30 w kościele w Grzybnie; o 19,15 z przed kościoła odjedzie autobus, która zawiezie młodzież do Grzybna
6. W przyszłą niedzielę kolekta na remont i rozbudowę organów w naszym kościele.
7. W najbliższą sobotę w Kościerzynie uroczystości odpustowe NMPanny Królowej Rodzin, suma o godz. 12-tej – zachęcamy do wzięcia udziału w tym odpuście sanktuaryjnym.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej z biurem ARCUS po bieszczadzkich szlakach w dniach 21-25 września 2015 – na trasie: Sandomierz, Łańcut, Leżajsk, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Lesko, Dolina Soliny, Komańcza i Kazimierz Dolny; cena 990 zł,  – informacje w gablocie i biurze parafialnym.
8. Siostry Szensztackie zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej do ciekawych miejsc naszej diecezji w dniach 11 i 12 lipca; oraz w dniach 26-30 sierpnia śladami św. Jana Pawła II od Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, przez Kraków – Ludźmierz, Zakopane i Częstochowę włącznie – informacje w gablocie ogłoszeń.
9. Już dziś zapowiadamy, iż na terenie naszej Parafii gościć będziemy na nocleg z 18/19 lipca br. pieszą pielgrzymkę z Miastka do Sianowa – i tę sprawę polecamy dobroci waszych serc.
10. U ministrantów do nabycia nowy numer dwutygodnika W RODZINIE i GOŚCIA NIEDZIELNEGO - zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
12. Bożej opiece polećmy nasze rodziny, a Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszej pracy i naszemu odpoczynkowi – Szczęść Boże!
 

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 690 00 43 16, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8