26 Listopad, imieniny obchodzi: Konrad, Leonard, Sylwester         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2015

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku kościelnego. Dzisiaj z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odpust w Borowie, suma o godz. 11.00.


2. Dzisiaj 22 listopada w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię – patronkę śpiewu kościelnego, patronkę chórów i organistów – z tej racji w tym miejscu chciałbym raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować p. organiście Tomaszowi Drążkowskiemu i naszemu chórowi parafialnemu pod wezwaniem MBOstrobramskiej za piękny śpiew podczas liturgii odpustu, za trud włożony w zorganizowanie się i przygotowanie tak pięknego śpiewu; dzisiaj jest znakomita okazja by złożyć najlepsze życzenia stałego wzrostu formy i dalszych sukcesów. Przypominamy iż próby chóru są w poniedziałki i piątki o godz. 19-tej – zapraszamy wszystkich chętnych.


3. Schola Stokrotki spotyka się w poniedziałek od 16.00 do 17.30 w salce


4. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek w grupach według ustalonego harmonogramu o 16,15 i 17,00.


5. W przyszłą niedzielę adwent i nowy rok kościelny rozpoczniemy rekolekcjami, które wygłosił o. Zbigniew NOWAKOWSKI, kapucyn pracujący w San Giovani Rotondo, nauki potrwają do środy, a poświęcone będą osobie świętego Padre PIO; wielkiego Sługi i Świadka Bożego Miłosierdzia – proszę zarezerwujcie sobie czas by uczestniczyć w naukach, zaproście waszych bliskich i znajomych także z innych parafii, gdyż św. Padre Pio ma przecież wielu czcicieli.


6. Biuro Radia Maryja zaprasza na wspólny wyjazd do Torunia 5 grudnia w XXIV-tą r. powstania rozgłośni – informacje szczegółowe w gablocie.


7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w naszym kościele Bożonarodzeniowe świece Caritasu.


8. Polecamy waszej uwadze i waszemu zainteresowaniu prasę katolicką: do nabycia u ministrantów PIELGRZYM i GOŚĆ NIEDZIELNY.


9. Dzisiaj w Katedrze Pelplińskiej o 17.00 odbędzie koncert kończący diecezjalne warsztaty muzyczne przed ŚDM. 90-osobowy chór, przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu pod dyrekcją Huberta Kowalskiego z Krakowa. Wstęp wolny


10. Niech błogosławieństwo Boże wspomaga Was, drodzy w Panu, w waszych codziennych poczynaniach – Szczęść Boże!

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8